Jaunumi

Valmieras 5. vidusskolas pieredzes stāsts

Pievienots: 21/10/2022

Iepazīstam skolas muzeju

 

Savu darbu veiksmīgi sākuši skolas vēstures pulciņa dalībnieki. Ieejot skolas atmiņu telpās, ikviens dalībnieks kļūst par muzeja sastāvdaļu.

Pulciņa nodarbības ir veidotas ar mērķi veicināt aktīvu pilsonisko līdzdalību un skolēnu iesaisti muzeja darbības iepazīšanā, savstarpējās sarunās meklējot atbildes uz jautājumiem: kas ir skolas muzejs, kas tajā atrodas, kādu profesiju pārstāvji darbus veic muzejā ?

Mācību gada laikā katrs skolēns izmēģinās savu prasmi vadīt ekskursijas, vākt vēstures liecības, apstrādāt un izprast vēstures avotus.

Iepazīšanās ar skolas muzeju sāksies ar  pastaigu skolas muzeja ekspozīcijā, pievēršot uzmanību senlietu  izvietojumam telpā un dažādām muzejā sastopamām vēstures liecībām –albumiem, žetoniem, fotogrāfijām.( Paldies  6.a klases skolniecei Katei Unāmei par dāvinājumu- 1928. gada laikrakstiem !)

Nodarbībās plānota arī lomu spēle, kurā katrs skolēns izmēģinās ar muzeja darbu saistītu profesiju. Arheoloģisko izrakumu kastē dalībnieki atklās senas monētas, Baltijas jūras dzintarus, mājsaimniecības piederumus! Skolēni iejutīsies atklājēju lomā gan skolas muzeja krājumā, gan” restauratoru” darbnīcā, kur notiks iepazīšanās ar seniem priekšmetiem. Skolēni būs gan muzeja izstādes kuratori, gan scenogrāfi un tehniskie darbinieki, apgūstot prasmi pašiem veidot jaunas izstādes.

Valmieras 5. vidusskolas muzeja pedagogs Inese Mola