Jaunumi

Starptautiskā Muzeju diena 2024

Pievienots: 21/02/2024

Meklēsim zināšanas 2024. gada Starptautiskajā Muzeju dienā

“Muzeji izglītībai un pētniecībai”

Šogad galvenā Muzeju dienas tēma ir saistīta ar izglītību. Muzejam jābūt dinamiskam, jāveicina mācīšanos, atklājumu prieku un kultūras izpratni.

Gabor Palotai (Gabor Palotai Design) izveidojis vizuāli pārsteidzošu un konceptuāli dziļu plakātu, kas aptver tēmas būtību. Uz samtaini melnas krāsa plakāta, ir attēlots lielais burts “M” dažādās košās krāsās, kas simbolizē daudzveidīgo zināšanu spektru, ko muzeji sniedz pasaulei. Abstraktā kompozīcija ir vizuāla metafora plašajai informācijas krātuvei, kas atrodas muzejos un gaida, lai to izpētītu un apkopotu.

Starptautisko Muzeju dienu, ko iedibināja ICOM, katru gadu atzīmē 18. maijā. Tā ir starptautiska platforma, lai veicinātu muzeju lomu kultūras apmaiņā un attīstībā. Muzeji visā pasaulē organizē pasākumus, izstādes un izglītojošas programmas, kuru centrā ir gada tēma, uzsverot muzeju nenovērtējamo ieguldījumu sabiedrībā.

Materiālu sagatavoja Skolu muzeju biedrības vadītāja Vēsma Sūna

  1. gada 16. februārī

Izmantota informācija no ICOM mājas lapas https://icom.museum/en/news/unlocking-knowledge-international-museum-day-2024-unveils-museums-for-education-and-research/

Plakāts EN šeit

Plakāts LV šeit