Jaunumi

Dāvana Saulaines tehnikuma muzejam

Pievienots: 01/03/2024

Vēlējos padalīties ar kādu negaidītu dāvanu Saulaines tehnikuma muzejam. Kādu dienu uz skolu tika atnests sūtījums no noslēpumaina labvēļa, kura vārds tā arī netapa zināms. Maisiņā bija ielocīts skolas karogs, kas tika lietots padomju periodā. Veidojot stāstu par skolas karogiem, biju interesējusies par šo karogu, bet neviens nemācēja pateikt, kur tas palicis. Oficiālā versija vēsta, ka 90-tajos gados kāds(?) to bija paglābis no atkritumu konteinera un visus šos gadus glabājis, līdz nolēmis atdot atpakaļ skolai. Karoga priekšpusē redzams sākotnējās  mācību iestādes (Jelgavas zemkopības skolas) dibināšanas gads (1908), Saulaines lauksaimniecības tehnikuma (SLT) žetons. Tāds interesants vēsturisku faktu apvienojums. Pauļa Lejiņa vārds norāda, ka šīs karogs veidots  laikā, kad mācību iestāde nesa zinātnieka vārdu. Nosaukums “Lauksaimniecības tehnikums” bija no 1959.-1964.gadam. Pēc tam mācību iestāde kļuva par sovhoztehnikumu, bet iespējams šis karogs ticis izmantots arī sovhoztehnikuma laikos.
Marina Kazanceva. Saulaines tehnikums.