Jaunumi

Skolu muzeju vēstījumi Eiropas mājā

Pievienots: 10/12/2012

Skolu muzeju biedrības 100 gadu atceres pasākums „ Skolu muzeju vēstījums nākotnei” notika Eiropas mājā. Dalībniekiem bija iespēja dalīties savā pieredzē prezentējot novadpētnieku sagatavotos vēstījumus par skolu muzeju aktivitātēm. Savu skolu muzejus prezentēja Valmieras Valsts un Pārgaujas ģimnāzijas, Rīgas 49., 63., 89. un 25. vidusskolas, Ziemeļvalstu ģimnāzija, Ciblas, Lubānas, Viesītes vidusskolas, Saldus, Līvānu un Preiļu 2. vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Kocēnu, Kauguru, Daugmales, Subates, Zūru, Rencēnu pamatskolas un Rīgas speciālā internātpamatskola bērniem ar dzirdes traucējumiem. Izskanēja katra Latvijas novada vārds, jo muzeju vadītāji vēlējās runāt par atšķirīgajām aktivitātēm un piedāvāja savu pieredzi citiem. Pasākums notika pozitīvā gaisotnē, cilvēki bija atvērti diskusijām, labprāt dalījās savā pieredzē.

Prezentāciju „Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienai veltītais skolēnu pilsoniskās un patriotisma audzināšanas pasākumu cikls«Mana Latvija»2012.-2013.” piedāvāja Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Evija Pelša, viņa uzsvēra, ka izglītības iestādēm jāplāno savi pasākumi skolēnu pilsoniskajā un patriotisma audzināšanā gan ikdienā, gan gatavojoties valsts svētkiem un atceres dienām. Rīgas skolu muzeja vadītājs Jāzeps Vikšers aicināja apmeklēt muzeju, kurā ir savākts bagāts vēstures liecību krājums, jo Rīgas domskola nosvinēja jau 800 gadu jubileju. Jelgavas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece mācību darbā Alda Spirģe runāja par pedagogu, novatoru, skolotāju izgudrotāju Jāni Gresti, jo jelgavnieki ir J. Grestes ideju mantinieki.

Skolu muzeju biedrības valdes locekle, Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja un skolas muzeja vadītāja Ineta Amoliņa