Jaunumi

Skolu muzeju loma jauniešu valstiskajā audzināšanā

Pievienots: 11/06/2015

Skolas muzeji ir unikāla Latvijas kultūrvēstures sastāvdaļa, tie glabā Latvijas vēsturi un veicina patriotisko, lokālnacionālo audzināšanu, lai katras skolas identitāte katram būtu pie sirds – tas ir mūsu galvenais mērķis

Šī ir vienīgā profesionālā skolotāju biedrība, ko 1912. gadā dibināja Jānis Greste. Atjaunota 1996. gadā.

2015. gada 9. jūnijā notika izbraukuma sēde Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijai. Sēde notika Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas muzeja telpās, kurā piedalījās Saeimas deputāti- Janīna Kursīte- Pakule, Rihards Kols, Arvīds Platpers, Jānis Upenieks, Ilze Viņķele, Jānis Vucāns un Valdis Skujiņš.

Skolu muzeju biedrību pārstāvēja Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas muzeja vadītāja Aina Zumente, Rīgas 2. Valsts ģimnāzijas muzeja vadītāja Ineta Krastiņa,  Ziemeļvalstu ģimnāzijas muzeja vadītāja Vēsma Sūna, kā arī sēdē piedalījās un savus ierosinājumus izteica Rīgas 1. Valsts ģimnāzijas direktors Māris Brasla un Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja Inga Cimiņa.

Sarunā piedalījās Latvijas Kara muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs, KM muzeju nodaļas vecākā referente Gundega Dreiblate.

Galvenā doma, kas izskanēja no deputātiem- skolu muzejniekiem no visiem valsts novadiem aktīvāk iesaistīties skolēnu patriotiskajā audzināšanā un Skolu muzeju biedrības darbā.

 

Bildes varat aplūkot šeit.