Jaunumi

Skolu muzeju prezentācija Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā

Pievienots: 23/12/2012

„Vakardiena ir vēsture. Rītdiena – noslēpums. Bet kas ir šodiena? Dzīve ir brīnums, un katra mirkļa burvība nav atkārtojama.” Par to pārliecinājāmies Latvijas skolu muzeju prezentācijās, sagaidot Latvijas Skolu Muzeju biedrības simtgadi. 2012. gada 28. septembrī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā katra no skolām stāstīja par sev raksturīgo, lepojoties ar identitātes saglabāšanu, ar cilvēkiem, kuru neatkārtojamās dzīves un rosības devušas vērtīgu ieguldījumu vēsturē. Katrs skolas muzejs ir atstājis savas ceļazīmes: Rīgas 84. vsk., Jēkabpils Valsts ģimnāzija, Rīgas 13. vsk., Puškina licejs, Preiļu 2. vsk., Līvānu 2. vsk., Rīgas 53. vsk., Rīgas Lietuviešu vsk., Rīgas 21. vsk., Daugavpils 3. vsk., Rīgas 49. vsk., Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskola, Krāslavas Valsts ģimnāzija, Ziemeļvalstu ģimnāzija, Rīgas 63. vsk. Lai arī turpmāk izdodas ar godbijību, lepnumu, paveiktā darba sajūtu un kalnā kāpēja apņēmību piepildīt šo dzīvi! Paldies visiem skolu muzeju vadītājiem un viņu skolēniem, kuri ar aizrautību un pārliecību runāja par savas skolas un muzeja aktivitātēm!
„Jānis Greste un Latvijas skolas” – pārdomās dalījās Jelgavas Valsts ģimnāzijas muzeja darba speciāliste Dzintra Meijere, uzsverot viņa problemātisko personību. SMB valdes priekšsēdētāja Zinaida Soboļeva runāja par „Izglītības iestādes muzeja lomu šodien un muzeja pedagoga nākotni”, apliecinot, ka skaistākā vieta skolā ir muzejs, kas veido patīkamu atmosfēru un kļūst par audzināšanas centru. Lai atbalstītu muzejniekus ne tikai morāli, bet arī nodrošinātu viņiem un muzeja uzturēšanai finanses, Z. Soboļeva uzstājusies Pašvaldību Savienības sanāksmē un saņēmusi atbildē pozitīvu ieinteresētību.
Prezentāciju un diskusijas vadīja Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzeja vadītāja, SMB valdes priekšsēdētājas vietniece Inese Birzkope.