Jaunumi

Labās prakses piemērs

Pievienots: 06/05/2016

Hamburga – Rīga – Valmiera – Rencēni 

 

Mūspusē darba pieredzes  gūšanā ieradās Rīgas Skolu muzeja darbinieki, gidi – skolēni un Hamburgas (Vācija) Sociālpedagoģijas skolas studenti. Vispirms viņi tikās ar Valmieras Valsts ģimnāzijas muzeja vadītāju Inetu Amoliņu ekskursijā pa izglītības iestādes telpām (visa skola ir muzejs), aplūkoja dažādas izstādes, iepazinās ar ledus pagrabu, aušanas pulciņa „Riekums” darbiem un aizrautīgi klausījās modernās tehnoloģijas prezentācijā (ar mobilo telefonu)  par Valmieru 20. – 30. gadu fotogrāfiju salīdzinājumu mūsdienās vienās un tajās pašās vietās, ko atklāja Rīgas Stradiņa universitātes 1. kursa studente Baiba Rancāne. I. Amoliņas viesu uzņemšanas prasmi un ģimnāzijas jauninājumus atzinīgi novērtēja rīdzinieki un Vācijas studenti, izjautājot sīkāk par ieraudzītajiem pārsteigumiem.

Pieredzes ekskursijas laikā muzejnieki direktores Dinas Oliņas vadībā iepazinās ar Rencēnu pamatskolas kabinetiem, sporta zāli, skolotāju istabu, bet Jauniešu biedrības „Virziens A” centrā par savu darbību stāstīja tā vadītāja Kristīne Goba. Skolas gaišās telpas, kabinetu un klašu iekārtojumi, un atjaunotās mēbeles izglītības iestādē viesiem raisīja patīkamu atzinumu par mūsu skolēnu ikdienu.

Īpaša vizīte un interesējošie jautājumi jau laikus tika pieteikti skolas novadpētniecības muzejā. Viesi iepazina stāstus par Rencēnu cilvēkiem, kuri izgājuši pasaulē ar vārdu un zināmi arī Rīgā, kā arī aktivitātēm, kā lauku skolas muzejs spēj aptvert gan izglītības iestādes, gan pagasta vēstures pētniecību, kā tiek rīkotas Starptautiskās muzeja dienas un naktis.

Abām muzeja pedagoģēm bija patīkami  saņemt atzinību, ka tieši pieredzei izvēlētas viņu skolas, lai pasmeltu radošas idejas, uzsverot, ka Izglītības ministrijai būtu jāieklausās un jānovērtē tas, ko spēj paveikt provinces un lauku skolu muzeji. Rīgas skolu muzeja direktora Jāzepa Imanta Vikšera (veica tulkošanu vācu valodā) atziņa, ka abās izglītības iestādēs ir redzams, kādas iespējas un atbalsts saņemts pilnvērtīgai muzeju aktīvai darbībai, lai nezaudētu tā ilgtspējīgu attīstību. Viņš ieteica neslēpt, bet vairāk lepoties un reklamēt padarīto novadpētniecībā, kultūrvēsturiskā mantojuma, skolas vēstures liecību un tradīciju saglabāšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm.

Inese Birzkope,

Rencēnu pamatskolas novadpētniecības muzeja vadītāja